به سایت درفش ایران خوش آمدید.

آدرس:

ادرس کارخانه: تهران.احمداباد مستوفی.خیابان بسیج.خیابان ولیعصرشمالی.کوچه لاله های ششم پلاک ۱

تلفن تماس:

09121146726 02156713208 02156715358-9

ایمیل:

info@darafshiran.com

بافندگی درفشیران

بافندگی درفشیران

بافندگی درفشیران و تاثیر آن بر زندگی ما

بافندگی درفشیران یکی از تولید کننده های انواع پارچه های مورد استفاده شما مصرف کننده های عزیز می باشد که سعی کرده تمام نیاز شما برای خرید انواع پارچه ها به خصوص پارچه های کشی را برآورده کند. پس با ما همراه باشید که بیشتر با بافندگی درفشیران آشنا شوید.

پارچه یکی از نیاز های اساسی و مهم ما انسان ها است. انسان ها در طول تاریخ سعی کردند با استفاده از وسایل و امکاناتی که در دسترس دارند بدن خود را پوشش بدهند. بعد از گذشت سالیانه طولانی و پیشرفت انسان، همچنین استفاده از پوست حیوانات و بهره گیری از امکاناتی که در اختیار داشتند و در محیط طبیعی بودند با این حال با گذشت زمان انسان توانست که فن بافندگی را یاد بگیرد.

تاریخ بافندگی در ایران

تاریخ دقیقی از اولین بافندگی در ایران وجود ندارد ولی بر اساس آنچه مورخان تعریف می کنند و در کتب های تاریخی وجود دارد بافندگی در ایران به قبل از تاریخ مادها بر می گردد.

در زمان مادها صنعت بافندگی و ریسندگی به اوج خود می رسد چون در آن زمان شاهد تنوع زیادی از پارچه های پشمی، نخی، ابریشمی بودیم همچنین پارچه ها و نخ ها را با استفاده از رنگ های طبیعی که در طبیعت وجود داشت رنگ می کردنند در نتیجه پارچه ها و نخ ها تنوع زیادی پیدا کردن همچنین از سادگی اولیه در آمدند و رنگی رنگی شدند.

بافندگی فقط به ساخت لباس و تن پوش ختم نمی شد بلکه این دانش پیشرفت کرد و در ساخت پارچه های دیگر مانند زیرانداز هم تاثیر گذار بود. با استفاده از نخ ها زیر انداز و رو انداز برای گرم نگه داشتن خودشان در فصل سرد درست می کردند برای این کار وسایلی با استفاده از چوب درست کرده بودند که با ایجاد تار پود می توانستند این زیر انداز ها را درست کنند.

زیر اندازها داری طرح و رنگ های جالب و جذابی بودند تنوع رنگی برای آن زمان معیار مهمی به حساب می آمد و این تنوع را می توان در (لباس و سایر پارچه های که می بافتند و رنگ می کردند) دید.

علاوه بر بافندگی پارچه با استفاده از نخ؛ پارچه را به صورت دیگر هم می بافتند که در این روش دیگر خبری از نخ نبود بلکه با استفاده از پشم حیوانات و در کنار هم قرار دادن این پشم ها و خیس کردن آن به وسیله آب همچنین با فشار دادن پشم به روش خاصی نوعی پارچه ضخیم درست می کردند به نام نمد.

این نوع پارچه را برای تن پوش و کلاه زیاد استفاده می کردند چون بسیار گرم بود و الان هم همین صنعت وجود دارد و دوست دارن مخصوص خود را دارد.

بافندگی و وسایل آن در طول تاریخ شاهد تغییرات زیادی بوده و هرچقدرم از این صنعت می گذرد تغییرات زیادی در آن اتفاق می افتد. بافندگی درفشیران یکی از متنوع ترین و باکیفیت ترین بافندگی در ایران است که با استفاده از بهترین نوع نخ انواع پارچه ها را تولید

می کند و سلیقه مشتری همیشه سر لوحه کار بافندگی درفشیران است.

 

 

بافندگی درفشیران با انواع پارچه

قبل از این که به سراغ انواع پارچه ها و توضیحات آن ها برویم باید پارچه را به خوبی بشناسیم. در قسمت پایین کامل در مورد پارچه صحبت می کنیم پس با سایت ما همراه باشید.

پارچه

در کل دو نوع پارچه طبیعی و مصنوعی وجود دارد. پارچه دارای الیاف بسیار نرم، نازک و انعطاف پذیری هستند که با ایجاد تار و پود و در کنار هم قرار گیری آن ها پارچه به وجود می آید. البته همه پارچه ها به صورت تار پودی تشکیل نمی شوند بلکه نوعی دیگر آن حلقوی است که به آن کشبافی یا تریکوبافی می گویند بافندگی درفشیران در تولید پارچه های کشی توانای خاصی دارد. نوع دیگر پارچه بی بافت وجود دارد.

انواع پارچه

پارچه همان طور که گفتیم انواع مختلفی دارد:

پارچه های طبیعی که سر منشا اصلی آن ها طبیعت است مانند: پارچه های کتان، ابریشم، پنبه، پشم، خز، چرم

پارچه های مصنوعی و دست ساز که توسط انسان ها به وسیله مواد شیمیای به وجود می آیند و یا ترکیبی از مواد شیمیای و طبیعی دارند،  اسپندکس، نایلون، استات از نوع پارچه های مصنوعی هستند.

اما باید به این نکته توجه کنیم که همه پارچه های مصنوعی با کیفیت تولید نمی شوند و استفاده از این نوع پارچه ها برای لباس خیلی مناسب نیستند ولی بافندگی درفشیران توانای این را دارد که بهترین نوع پارچه ی مصنوعی و با کیفیت را تولید کند، به دلیل کیفیت بالای آن برای انواع لباس ها مناسب است.

اما پارچه های ترکیبی که از دو نوع یا چند نوع مواد تشکیل دهنده به وجود می آیند و بعضی از این پارچه ها ترکیبی از مواد طبیعی و مصنوعی هستند. بافندگی درفشیران سعی کرده که از ترکیب مواد طبیعی و مصنوعی پارچه های کشی را تولید کند.

پارچه های کشی انواع مختلفی دارد. که از الیاف طبیعی مانند پنبه و همچنین از الیاف مصنوعی به وجود می آیند بافندگی درفشیران با تولید این نوع پارچه ها که هر کدام کاربرد خاصی دارد توانسته طرفداران و مشتریان زیادی را جذب و راضی نگهدارد.

پارچه کش بافت

پارچه های کش بافت انواع و کاربرد مختلفی دارد همچنین جنس نرم و سبکی دارد به دلیل سبک بودن خیلی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد این نوع پارچه ها در وسایل خانه، آشپزخانه همچنین این پارچه در اتاق خواب هم استفاده زیادی دارد مانند تخت رو تختی حتی برای پرده قابل استفاده است و افراد زیادی علاقه زیادی به این نوع پارچه ها دارند. پارچه بافی درفشیران در این زمینه هنر زیادی دارد و بهترین پارچه های کشی را تولید می کند

این نوع پارچه های که بافته می شوند در آن ها گره وجود دارد ولی نوع دیگر که قبلا هم به آن اشاره کردیم در آن ها هیچ گره ای وجود ندارد و بسیار مستحکم هستند. اما پارچه های دیگر قابلیت کش سانی دارند و پوشیدن آن ها خیلی راحت و سبک می باشد.

 جنس پارچه تولید شده توسط بافندگی درفشیران

هنگام خرید پارچه یا لباس و یا وسایل دیگر خانه همیشه جنس پارچه یا وسایل برایمان مهم بوده و تاثیر زیادی بر خرید ما دارد، پس یکی از نیاز های مردم هنگام خرید پارچه جنس مرغوب و با کیفیتی است که دوام آن زیاد باشد همچنین دارای رنگ و طرح زیبای باشد.

بافندگی درفشیران تمام تلاش خود را می کند که بتواند پارچه های با جنس مرغوب تولید کند و وارد بازار کند همین قضیه هم باعث شده که مشتریان بیشتری جذب کند و فروش خوبی در طول سال داشته باشد.

اما برای آشنای کامل تر با انواع پارچه در قسمت پایین مهم ترین پارچه های به کار برده شده را نام برده و توضیح مختصری در مورد آن ها می دهیم. پس برای انتخاب بهتر و خرید از بافندگی درفشیران با ما همراه باشید.

انواع پارچه های تولید شده بافندگی درفشیران

بافندگی درفشیران تنوع زیادی دارد ولی بشترین تولید آن ها مربوط به پارچه های کشی است. این نوع پارچه ها دوست داران و مصرف زیادی دارد.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد، نوع استفاده از پارچه ای است که می خواهید بخرید. یعنی پارچه ای که می خواهید بخرید برای لباس می خواهید استفاده کنید یا مصرف خانگی دارد؟

اگر پارچه درفشیران را خریداری کرده اید برای چه فصلی می خواهید استفاده کنید؟دوست دارید پارچه چه نوع کیفیتی داشته باشد؟

پس برای خرید پارچه به این نکات توجه کنید تا در آخر از خرید خود راضی باشید و بهترین خرید را انجام بدهید. در این سایت بافندگی درفشیران بهترین نوع پارچه ها را برای شما معرفی می کنیم تا شما بتوانید در آخر گزینه مناسب را برای خرید انتخاب کنید.

چیت یا همان پارچه نخی

این نوع پارچه ها از الیاف طبیعی درست شده اند. بسیار نرم، لطیف و راحت هستند و مخصوص فصل های گرم سال می باشد. کاربرد و مصرف این نوع پارچه ها زیاد است اگر الیاف پارچه نخی با الیاف دیگر ترکیب شود پارچه های مختلفی به وجود می آیند.

پارچه کتان

کتان یکی از قدیمی ترین پارچه ها در بازار است که استفاده های زیادی از آن می شود مخصوصا برای لباس، به دلیل خنک و نرم بودن این پارچه استفاده آن برای لباس هاس تابستانه بسیار زیاد است.

پارچه کرپ

پارچه کرپ شباهت زیادی به پارچه نخی دارد با این تفاوت که کرپ الیاف مصنوعی دارد و مانند نخ چروک نمی شود. پارچه کرپ بسیار راحت، سبک و خنک است ولی مصرف آن در فصل سرد سال کمتر است.

پارچه کشی یا ریون

بافندگی درفشیران در این زمینه تخصص زیادی دارد و در تولید انواع پارچه های کشی تجربه دارند. این نوع پارچه ها قابلیت کش سانی زیادی دارند و مصرف زیادی از پارچه های کشی می شود الیاف این پارچه ها به گونه ای است که به راحتی کش میاد و نخ های آن به حالت اولیه خود بر می گردد.

این نوع پارچه ها را بافندگی درفشیران برای انواع لباس های ورزشی، راحتی و مجلسی تولید می کند. پارچه های کشی انواع مختلفی دارد:

اولا بر اساس کش سانی که در پارچه های کشی وجود دارد این نوع پارچه ها به دو مدل تقسیم می شوند. 1- پارچه های کشی دو طرفه 2- پارچه های کشی 4 طرفه

دوما بر اساس نوع پارچه های کشی؛ به انواع مختلفی تقسیم می شوند و کارخانه درفشیران سعی کرده انواع این پارچه ها را با کیفیت مرغوب تولید کند:

1- پارچه جرسه مخصوص لباس های ورزشی چون کشش مناسبی دارد و الیاف آن خنک و راحت است و زیاد عرق نمی کند.

2- پارچه با کشش 4 طرفه که از ترکیب الیاف پنبه و اسپندکس تولید می شود و مصارف زیادی دارد.

3- پارچه های مخملی که بسیار طرفدار دارند و برای لباس ها مجلسی استفاده های زیادی از آن می شود بافندگی درفشیران با ایجاد تنوع و رنگ بندی های زیبا در این نوع از پارچه ها توانسته مشتریان زیادی را جذب کند.

4- پارچه های تور کشی که توسط کارخانه درفشیران تولید می شود بسیار زیبا و پر مصرف است تور استفاده های متنوعی دارد همچنین تنوع زیادی دارد.

راهنمای خرید پارچه های با کیفیت درفشیران

همان طور که می دانید امروزه شاهد تعداد زیادی از پارچه ها با تنوع زیادی هستیم و این همه تنوع و رنگ هنگام خرید ما را سردرگم می کند و این همان لحظه است که تصمیم و خرید برای ما سخت می شود

در هنگام خرید پارچه یکسری نکات مهم وجود دارد که باید به آن ها توجه زیادی کنیم و حواسمان باشد که بهترین نوع پارچه با کیفیت بالا را انتخاب و خرید کنیم

1- جنس پارچه

2- ثابت ماندن رنگ پارچه

3- قیمت پارچه

4- آبرفت پارچه

5- انتخاب پارچه برای موقعیتی که می خواهید استفاده کنید

6- کیفیت پارچه

7- انتخاب مناسب پارچه برای استفاده ای که از آن می کنیم

کلام آخر

با خرید از بافندگی درفشیران پارچه های با کیفیت و مرغوبی برای انواع فصل های سال انتخاب کنید و از جنس خوب آن لذت ببرید. بافندگی درفشیران با داشتن چندین سال تجربه کافی توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


1 + = سه